SEO optimalizace je jedním z nejvyhledávanějších výrazů týkající se SEO. Přesto je tento výraz špatně a používá ho i spousta SEO specialistů a agentur. Pokud tuto chybu řeknete Vy, jako klient, nikomu to vadit nebude a osobně s tím nemám žádný problém. Pokud ji ale řekne SEO specialista nebo agentura, měli byste se nad tím pozastavit. Abychom se dozvěděli proč je SEO optimalizace špatně, je potřeba si nejdříve říci, co to SEO vlastně je. Můžete se to sice dočíst i na stránce věnované optimalizaci pro vyhledávače, tak i ve slovníku pojmů, ale vysvětlíme si to i zde.

Zkratkové slovo SEO vychází ze slovního spojení Search Engine Optimization. Což v překladu do češtiny znamená “optimalizace pro vyhledávače”. Problém je tedy v tom, že pokud se řekne “SEO optimalizace”, vlastně slovo optimalizace se říká dvakrát. Nevím jak bych to přeložil – možná “optimalizace pro vyhledávače optimalizace“?

Pro zajímavost: slovní spojení “SEO optimalizace” a další podobné fráze s ní spojené se měsíčně vyhledávají přibližně 900x.